Gawler Race Results

Friday 6th of August 2021
R1 THE BUNYIP MAIDEN STAKE (400m)
Place
Maiden - $880 - $250 - $125
Splits: 8.89
1
7
T: Gino Grgurovic
$61.00

Mgn

0.00

Time

23.49

Split

8.89

In Run

1111

Wgt

27.2kg
2
1
T: Raymond Barkla
$16.00

Mgn

0.10

Time

23.50

Split

9.29

In Run

6332

Wgt

29.8kg
3
8
T: Angela Modra
$4.40

Mgn

2.25

Time

23.65

Split

9.08

In Run

2223

Wgt

26.3kg
4
4
T: Scott Feltus
$26.00

Mgn

4.25

Time

23.78

Split

9.36

In Run

5444

Wgt

28.9kg
5
2
T: Kenneth Gill
$1.45

Mgn

6.00

Time

23.92

Split

9.43

In Run

4665

Wgt

25.4kg
6
5
T: Christopher Jaensch
$7.00

Mgn

7.00

Time

23.99

Split

9.36

In Run

3556

Wgt

31.6kg
R2 GREYHOUNDS AS PETS MIXED STAKE (643m)
Place
Mixed Maiden/6 - $1590 - $450 - $225
Splits: 9.20, 22.94
1
8
T: Gavin Harris
$2.80

Mgn

0.00

Time

38.29

Split

9.61

In Run

33321

Wgt

27.1kg
2
4
T: Michael Giniotis
$2.20

Mgn

0.05

Time

38.29

Split

9.20

In Run

11112

Wgt

26.2kg
3
1
T: Robert Isaacson
$9.00

Mgn

3.25

Time

38.52

Split

9.63

In Run

44443

Wgt

33.2kg
4
2
T: Karryn Nobes
$5.00

Mgn

5.00

Time

38.64

Split

9.44

In Run

22234

Wgt

33.6kg
SCR
6
T: Rebecca Romyn
$0.00
R3 GAWLER DRY CLEANERS MIXED STAKE (643m)
Place
Mixed Maiden/6 - $1590 - $450 - $225
Splits: 9.26, 22.50
1
6
T: Donald Turner
$2.10

Mgn

0.00

Time

38.22

Split

9.41

In Run

33221

Wgt

28.4kg
2
8
T: Anthony Nobes
$2.25

Mgn

0.25

Time

38.24

Split

9.35

In Run

22112

Wgt

30.1kg
3
1
T: Michael Giniotis
$10.00

Mgn

2.50

Time

38.40

Split

9.58

In Run

44433

Wgt

30.4kg
4
4
T: Rolland Parry
$15.00

Mgn

4.25

Time

38.52

Split

9.26

In Run

11344

Wgt

25.7kg
SCR
2
T: Ashlee Griffiths
$0.00
R4 GAWLER CARNIVAL OF CUPS OCT 2021 (1 WIN) STAKE (400m)
Place
6 - $940 - $270 - $135
Splits: 8.81
1
2
T: Steven Brook
$1.80

Mgn

0.00

Time

23.04

Split

8.81

In Run

1111

Wgt

30.3kg
2
5
T: Raymond Murray
$4.00

Mgn

3.50

Time

23.28

Split

8.99

In Run

2222

Wgt

31.5kg
3
8
T: Narvette Treloar
$6.00

Mgn

6.50

Time

23.50

Split

9.34

In Run

6633

Wgt

26.6kg
4
4
T: Graeme Stirling
$10.00

Mgn

10.25

Time

23.76

Split

9.32

In Run

3544

Wgt

28.7kg
5
7
T: Robert Isaacson
$12.00

Mgn

13.25

Time

23.96

Split

9.27

In Run

5465

Wgt

30.4kg
6
1
T: Gary Pidgeon
$71.00

Mgn

17.25

Time

24.26

Split

9.18

In Run

4356

Wgt

30.7kg
R5 NIXON'S FUNCTION CENTRE STAKE (400m)
Place
6 - $940 - $270 - $135
Splits: 8.75
1
5
T: Lester Harris
$12.00

Mgn

0.00

Time

23.07

Split

8.75

In Run

1111

Wgt

26.1kg
2
8
T: Jack Trengove
$4.20

Mgn

0.75

Time

23.13

Split

8.96

In Run

5322

Wgt

28.6kg
3
1
T: Simon Gesler
$2.20

Mgn

1.75

Time

23.20

Split

8.84

In Run

3233

Wgt

30.6kg
4
2
T: Kelvin Stott
$9.50

Mgn

3.75

Time

23.34

Split

8.94

In Run

2444

Wgt

26.5kg
5
7
T: Graeme Stirling
$21.00

Mgn

8.00

Time

23.63

Split

9.24

In Run

4555

Wgt

28.3kg
6
4
T: Rolland Parry
$4.20

Mgn

11.75

Time

23.90

Split

9.22

In Run

6666

Wgt

32.2kg
R6 ACCELL THERAPY STAKE (400m)
Place
6 - $940 - $270 - $135
Splits: 8.70
1
4
T: Ashlee Griffiths
$1.60

Mgn

0.00

Time

22.81

Split

8.70

In Run

1111

Wgt

31.6kg
2
7
T: Kim Johnstone
$10.00

Mgn

2.25

Time

22.97

Split

8.89

In Run

4222

Wgt

28.7kg
3
5
T: Anthony Nobes
$7.00

Mgn

8.25

Time

23.40

Split

9.28

In Run

5433

Wgt

30.8kg
4
1
T: Gino Grgurovic
$23.00

Mgn

8.75

Time

23.43

Split

9.09

In Run

2344

Wgt

27.0kg
5
8
T: Harrison Trengove
$31.00

Mgn

9.75

Time

23.50

Split

9.30

In Run

6565

Wgt

34.3kg
6
2
T: Adrien Chevalier
$4.80

Mgn

10.00

Time

23.51

Split

9.33

In Run

3656

Wgt

26.4kg
R7 XP3020 STAKE (400m)
Place
Grade 5 - $995 - $290 - $145
Splits: 8.79
1
3
T: Aart Verhoef
$6.00

Mgn

0.00

Time

23.06

Split

8.83

In Run

1211

Wgt

30.4kg
2
2
T: Nathan Goodenough
$3.70

Mgn

0.75

Time

23.11

Split

8.98

In Run

5432

Wgt

29.4kg
3
5
T: Tony Lagana
$23.00

Mgn

1.50

Time

23.16

Split

8.79

In Run

2123

Wgt

27.0kg
4
1
T: Kelvin Douglas
$3.00

Mgn

2.75

Time

23.26

Split

8.97

In Run

4344

Wgt

29.6kg
5
8
T: Vadim Roz
$8.50

Mgn

3.25

Time

23.29

Split

9.05

In Run

8555

Wgt

26.6kg
6
6
T: Renata Maruszczyk
$23.00

Mgn

4.25

Time

23.35

Split

9.11

In Run

3666

Wgt

33.6kg
7
10
T: Jayde Hurley
$10.00

Mgn

5.25

Time

23.43

Split

9.19

In Run

7777

Wgt

30.4kg
8
4
T: Graeme Stirling
$7.00

Mgn

7.75

Time

23.60

Split

9.42

In Run

6888

Wgt

26.4kg
SCR
7
T: Kim Johnstone
$0.00
R8 GIDDY-UP STAKE (400m)
Place
Grade 5 - $995 - $290 - $145
Splits: 8.73
1
5
T: Paula Hearnden
$7.00

Mgn

0.00

Time

22.81

Split

8.73

In Run

3111

Wgt

32.3kg
2
1
T: Renata Maruszczyk
$2.60

Mgn

1.50

Time

22.92

Split

8.78

In Run

1222

Wgt

27.0kg
3
4
T: Walter Harkins
$7.00

Mgn

4.00

Time

23.09

Split

9.05

In Run

5443

Wgt

32.4kg
4
2
T: Aart Verhoef
$5.00

Mgn

5.75

Time

23.21

Split

8.78

In Run

2334

Wgt

23.1kg
5
3
T: Steven Brook
$11.00

Mgn

6.25

Time

23.25

Split

9.17

In Run

8855

Wgt

32.9kg
6
6
T: Vadim Roz
$8.00

Mgn

6.25

Time

23.25

Split

9.13

In Run

7766

Wgt

32.7kg
7
7
T: Kim Johnstone
$23.00

Mgn

8.50

Time

23.41

Split

9.05

In Run

4577

Wgt

27.0kg
8
8
T: Raymond Barkla
$9.50

Mgn

9.25

Time

23.46

Split

9.06

In Run

6688

Wgt

33.2kg
R9 THE BUNYIP STAKE (400m)
Place
6 - $940 - $270 - $135
Splits: 8.80
1
7
T: Kim Johnstone
$2.25

Mgn

0.00

Time

22.88

Split

8.80

In Run

1111

Wgt

26.5kg
2
8
T: Robert Isaacson
$9.50

Mgn

8.25

Time

23.45

Split

9.22

In Run

5522

Wgt

33.1kg
3
4
T: Troy Murray
$3.60

Mgn

8.50

Time

23.48

Split

9.10

In Run

4333

Wgt

25.2kg
4
2
T: Tony Lagana
$16.00

Mgn

9.25

Time

23.52

Split

9.03

In Run

3244

Wgt

31.1kg
5
5
T: Clayton Bodsworth
$7.00

Mgn

15.50

Time

23.96

Split

9.34

In Run

6655

Wgt

34.8kg
6
1
T: June Sharpe
$8.50

Mgn

18.00

Time

24.14

Split

9.05

In Run

2466

Wgt

24.4kg
R10 GREYHOUNDS AS PETS OPEN STAKE (400m)
Place
Open - $1300 - $370 - $185
Splits: 8.70
1
2
T: Paula Hearnden
$3.00

Mgn

0.00

Time

22.81

Split

8.70

In Run

1111

Wgt

31.8kg
2
4
T: Raymond Murray
$1.75

Mgn

0.75

Time

22.85

Split

8.88

In Run

4322

Wgt

36.1kg
3
6
T: Rebecca Romyn
$8.50

Mgn

1.75

Time

22.94

Split

8.77

In Run

2233

Wgt

23.8kg
4
8
T: Paula Hearnden
$12.00

Mgn

3.00

Time

23.02

Split

9.03

In Run

5544

Wgt

33.5kg
5
1
T: Christopher Jaensch
$51.00

Mgn

6.75

Time

23.29

Split

8.96

In Run

3455

Wgt

26.9kg
R11 GAWLER DRY CLEANERS STAKE (531m)
Place
6 - $1075 - $310 - $155
Splits: 3.34, 16.45
1
8
T: Edgar Kowalewski
$1.40

Mgn

0.00

Time

31.34

Split

3.34

In Run

12211

Wgt

34.4kg
2
6
T: Steven Brook
$4.00

Mgn

8.25

Time

31.91

Split

3.49

In Run

43322

Wgt

29.4kg
3
1
T: David Perry
$41.00

Mgn

8.25

Time

31.92

Split

3.45

In Run

34433

Wgt

31.6kg
4
2
T: Donald Turner
$10.00

Mgn

12.25

Time

32.20

Split

3.37

In Run

21144

Wgt

33.9kg
SCR
4
T: Paula Hearnden
$0.00
R12 GAWLER CARNIVAL OF CUPS OCT 2021 STAKE (531m)
Place
Grade 5 - $1150 - $330 - $165
Splits: 3.30, 16.38
1
8
T: Kim Johnstone
$1.95

Mgn

0.00

Time

31.27

Split

3.31

In Run

22211

Wgt

31.9kg
2
1
T: Artemio Ieraci
$4.40

Mgn

3.50

Time

31.52

Split

3.30

In Run

11122

Wgt

31.9kg
3
6
T: Kim Johnstone
$6.00

Mgn

3.75

Time

31.53

Split

3.37

In Run

43333

Wgt

32.3kg
4
2
T: Raymond Barkla
$7.00

Mgn

6.00

Time

31.69

Split

3.34

In Run

34444

Wgt

34.0kg
5
4
T: Colin Rana
$12.00

Mgn

25.25

Time

33.04

Split

0.00

In Run

55555

Wgt

25.9kg
Race 1 THE BUNYIP MAIDEN STAKE 400m Maiden $880 - $250 - $125 Splits: 8.89
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 7 ANNA INDY (7) Gino Grgurovic 23.49 0.00 8.89 1111 27.2kg Zambora Brockie Michele Quick $61.00
2 1 SWEET SMUDGE (1) Raymond Barkla 23.50 0.10 9.29 6332 29.8kg Kalden Komoto Heading My Way $16.00
3 8 TERMO BEACH (8) Angela Modra 23.65 2.25 9.08 2223 26.3kg Worm Burner Ruby Creek $4.40
4 4 JORJA CAN BURN (4) Scott Feltus 23.78 4.25 9.36 5444 28.9kg Worm Burner Dana Jorja $26.00
5 2 BORN A STAR (2) Kenneth Gill 23.92 6.00 9.43 4665 25.4kg Fernando Bale Born Ali $1.45
6 5 RAPID WAY (5) Christopher Jaensch 23.99 7.00 9.36 3556 31.6kg Kinloch Brae Dance And Sing $7.00
Race 2 GREYHOUNDS AS PETS MIXED STAKE 643m Mixed Maiden/6 $1590 - $450 - $225 Splits: 9.20, 22.94
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 8 SHAN'S JINX (8) Gavin Harris 38.29 0.00 9.61 33321 27.1kg Fernando Bale Luna Jinx $2.80
2 4 SPRINGVALE CHER (4) Michael Giniotis 38.29 0.05 9.20 11112 26.2kg Fabregas Springvale Bryne $2.20
3 1 DARWIN O'CONNOR (1) Robert Isaacson 38.52 3.25 9.63 44443 33.2kg Dyna Double One Lizzie's Memory $9.00
4 2 CROWN SEBON (2) Karryn Nobes 38.64 5.00 9.44 22234 33.6kg Rippin' Sam Tiggerlong Scar $5.00
SCR 6 STELLAR STONE (6) Rebecca Romyn
Race 3 GAWLER DRY CLEANERS MIXED STAKE 643m Mixed Maiden/6 $1590 - $450 - $225 Splits: 9.26, 22.50
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 6 INDEED (6) Donald Turner 38.22 0.00 9.41 33221 28.4kg Allen Deed Roxy Rolla $2.10
2 8 SEBON PANTHER (8) Anthony Nobes 38.24 0.25 9.35 22112 30.1kg Rock Domination Blue Panther $2.25
3 1 MAI TAI FOCUS (1) Michael Giniotis 38.40 2.50 9.58 44433 30.4kg Barcia Bale Mepunga Focus $10.00
4 4 EMERLEY PHANTOM (4) Rolland Parry 38.52 4.25 9.26 11344 25.7kg Pantera Nera Check Yo Self $15.00
SCR 2 SELECT MAGIC (2) Ashlee Griffiths
Race 4 GAWLER CARNIVAL OF CUPS OCT 2021 (1 WIN) STAKE 400m 6 $940 - $270 - $135 Splits: 8.81
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 2 GIRL ON FIRE (2) Steven Brook 23.04 0.00 8.81 1111 30.3kg Aston Dee Bee Zipping Fee Fee $1.80
2 5 TARP WELDER (5) Raymond Murray 23.28 3.50 8.99 2222 31.5kg Barts Outofmyway Bye All $4.00
3 8 SLAM DUNKER (8) Narvette Treloar 23.50 6.50 9.34 6633 26.6kg Dyna Lachlan Crimson Sally $6.00
4 4 EMERLEY TOGETHER (4) Graeme Stirling 23.76 10.25 9.32 3544 28.7kg Fernando Bale Emerley Senorita $10.00
5 7 HOODED MONKEY (7) Robert Isaacson 23.96 13.25 9.27 5465 30.4kg Worm Burner Penny Maker $12.00
6 1 GAZZA (1) Gary Pidgeon 24.26 17.25 9.18 4356 30.7kg Fernando Bale La Nina Lady $71.00
Race 5 NIXON'S FUNCTION CENTRE STAKE 400m 6 $940 - $270 - $135 Splits: 8.75
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 5 SHADY SADIE (5) Lester Harris 23.07 0.00 8.75 1111 26.1kg Fernando Bale Lady Capulet $12.00
2 8 SHRINKING (8) Jack Trengove 23.13 0.75 8.96 5322 28.6kg Barcia Bale Appointed $4.20
3 1 I'M PARAMOUNT (1) Simon Gesler 23.20 1.75 8.84 3233 30.6kg Fernando Bale Irisize $2.20
4 2 BIRDIE BOUND (2) Kelvin Stott 23.34 3.75 8.94 2444 26.5kg Fernando Bale Lady Capulet $9.50
5 7 EMERLEY WILL (7) Graeme Stirling 23.63 8.00 9.24 4555 28.3kg Fernando Bale Emerley Senorita $21.00
6 4 EMERLEY RED (4) Rolland Parry 23.90 11.75 9.22 6666 32.2kg Aussie Infrared Emerley Avenue $4.20
Race 6 ACCELL THERAPY STAKE 400m 6 $940 - $270 - $135 Splits: 8.70
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 4 PLUMBER (4) Ashlee Griffiths 22.81 0.00 8.70 1111 31.6kg Kinloch Brae Zipping Spring $1.60
2 7 HELENA RAVENCLAW (7) Kim Johnstone 22.97 2.25 8.89 4222 28.7kg Walk Hard Arabella Figg $10.00
3 5 MAXIMUM JENNY (5) Anthony Nobes 23.40 8.25 9.28 5433 30.8kg Paw Licking Maximum Lil $7.00
4 1 MISS BREAKOUT (1) Gino Grgurovic 23.43 8.75 9.09 2344 27.0kg Worm Burner Miss Woods $23.00
5 8 FALCON HEAVY (8) Harrison Trengove 23.50 9.75 9.30 6565 34.3kg Peter Rocket Headline $31.00
6 2 MAZZA'S PRINCESS (2) Adrien Chevalier 23.51 10.00 9.33 3656 26.4kg Blazin' Bomber Strings Attached $4.80
Race 7 XP3020 STAKE 400m Grade 5 $995 - $290 - $145 Splits: 8.79
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 3 CLEVERMAN (3) Aart Verhoef 23.06 0.00 8.83 1211 30.4kg Fernando Bale Sailaway Jackie $6.00
2 2 SHANTUI'S EMBER (2) Nathan Goodenough 23.11 0.75 8.98 5432 29.4kg Shantui Black Ember $3.70
3 5 OUR KATIE ROSE (5) Tony Lagana 23.16 1.50 8.79 2123 27.0kg Fernando Bale Dash Of Rose $23.00
4 1 DIAMOND CARAT (1) Kelvin Douglas 23.26 2.75 8.97 4344 29.6kg Kinloch Brae Flash Glance $3.00
5 8 BLACK BACCARA (8) Vadim Roz 23.29 3.25 9.05 8555 26.6kg Worm Burner Oakvale Flyer $8.50
6 6 SOMETIME CRAZY (6) Renata Maruszczyk 23.35 4.25 9.11 3666 33.6kg Fabregas Just Crazy $23.00
7 10 IKARUGA BALE (7) Jayde Hurley 23.43 5.25 9.19 7777 30.4kg Allen Deed Ivy Bale $10.00
8 4 EMERLEY SKIMMER (4) Graeme Stirling 23.60 7.75 9.42 6888 26.4kg Worm Burner Emerley Senorita $7.00
SCR 7 REIKO BOLT (7) Kim Johnstone
Race 8 GIDDY-UP STAKE 400m Grade 5 $995 - $290 - $145 Splits: 8.73
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 5 LONG GULLY FRED (5) Paula Hearnden 22.81 0.00 8.73 3111 32.3kg Barcia Bale Elizabeth Brown $7.00
2 1 BURNING GLOW (1) Renata Maruszczyk 22.92 1.50 8.78 1222 27.0kg Worm Burner Qomie Bale $2.60
3 4 OSCAR AWARDS (4) Walter Harkins 23.09 4.00 9.05 5443 32.4kg Barcia Bale Midnight Maid $7.00
4 2 MADDIE ME (2) Aart Verhoef 23.21 5.75 8.78 2334 23.1kg Fernando Bale Sailaway Jackie $5.00
5 3 MAKING DOUGH (3) Steven Brook 23.25 6.25 9.17 8855 32.9kg Fabregas Clinga $11.00
6 6 HOT ROCKS (6) Vadim Roz 23.25 6.25 9.13 7766 32.7kg Emerley Carlos Dream Choice $8.00
7 7 VELOCITY CAPRICE (7) Kim Johnstone 23.41 8.50 9.05 4577 27.0kg Keybow Velocity Storm $23.00
8 8 NO KNOWLEDGE (8) Raymond Barkla 23.46 9.25 9.06 6688 33.2kg Fabregas Dashing Dee Dee $9.50
Race 9 THE BUNYIP STAKE 400m 6 $940 - $270 - $135 Splits: 8.80
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 7 VELOCITY COMET (7) Kim Johnstone 22.88 0.00 8.80 1111 26.5kg Aussie Infrared Velocity Rose $2.25
2 8 RIPPLEBROOK SNIP (8) Robert Isaacson 23.45 8.25 9.22 5522 33.1kg Fernando Bale Set To Talk $9.50
3 4 LANA ROADS (4) Troy Murray 23.48 8.50 9.10 4333 25.2kg Kalden Komoto Heading My Way $3.60
4 2 FLOSSY HILL (2) Tony Lagana 23.52 9.25 9.03 3244 31.1kg Moreira Canya Sassy $16.00
5 5 ONE FRIEND (5) Clayton Bodsworth 23.96 15.50 9.34 6655 34.8kg Worm Burner Molly Dobbs $7.00
6 1 ASTON WHITNEY (1) June Sharpe 24.14 18.00 9.05 2466 24.4kg Fernando Bale Brueghelino $8.50
Race 10 GREYHOUNDS AS PETS OPEN STAKE 400m Open $1300 - $370 - $185 Splits: 8.70
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 2 LONG GULLY BARNY (2) Paula Hearnden 22.81 0.00 8.70 1111 31.8kg Barcia Bale Elizabeth Brown $3.00
2 4 AIR MARSHALL (4) Raymond Murray 22.85 0.75 8.88 4322 36.1kg Banjo Boy Aunty Chopper $1.75
3 6 BLUE TICK FERN (6) Rebecca Romyn 22.94 1.75 8.77 2233 23.8kg Fernando Bale Uno Arjo $8.50
4 8 LONG GULLY BOY (8) Paula Hearnden 23.02 3.00 9.03 5544 33.5kg Lachlan Brown Long Gully Libby $12.00
5 1 CAWBOURNE SOPHIE (1) Christopher Jaensch 23.29 6.75 8.96 3455 26.9kg Swift Fancy Cawbourne Ottey $51.00
Race 11 GAWLER DRY CLEANERS STAKE 531m 6 $1075 - $310 - $155 Splits: 3.34, 16.45
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 8 COLD ESKY (8) Edgar Kowalewski 31.34 0.00 3.34 12211 34.4kg Dyna Double One Yeardley $1.40
2 6 MY VILLANELLE (6) Steven Brook 31.91 8.25 3.49 43322 29.4kg Aston Dee Bee Zipping Fee Fee $4.00
3 1 HAYRIDE UMP (1) David Perry 31.92 8.25 3.45 34433 31.6kg Hostile Sweet Savage $41.00
4 2 KNIGHT SHOW (2) Donald Turner 32.20 12.25 3.37 21144 33.9kg Banjo Boy Whitney Showgirl $10.00
SCR 4 TURBO RAIDER (4) Paula Hearnden
Race 12 GAWLER CARNIVAL OF CUPS OCT 2021 STAKE 531m Grade 5 $1150 - $330 - $165 Splits: 3.30, 16.38
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 8 FREDDY REIKO (8) Kim Johnstone 31.27 0.00 3.31 22211 31.9kg Dyna Double One Lofty Ambition $1.95
2 1 AUSTRALASIAN ART (1) Artemio Ieraci 31.52 3.50 3.30 11122 31.9kg Banjo Boy Australasian Tab $4.40
3 6 WISE EL NINO (6) Kim Johnstone 31.53 3.75 3.37 43333 32.3kg Fernando Bale Cosmic Wise $6.00
4 2 CHEVY CHASER (2) Raymond Barkla 31.69 6.00 3.34 34444 34.0kg Fabregas Sunshine Miss $7.00
5 4 BARELY'S ERA (4) Colin Rana 33.04 25.25 0.00 55555 25.9kg Snakebite Bale Barely's Rhythm $12.00