Bathurst Speed Map - 17th May 2021
- Fields
- Short Form
- Long Form
- Speedmap
- Print version
Race 1
Welcome Gbota Maiden
307m
M
$900 - $260 - $190
5:37AM (AEST)
Ray Of HopeT: Ian Bonham
42
Swiss DesignT: Garry Sheather
44
Rookie GirlT: Robert Hill
62
Rocky MountainT: Gregory Mcalister
44
Birthday CardT: Darren Northey
WinchesterT: Raymond Gold
54
JezildaT: Derek Kerr
56
Zola BudT: Raymond Gold
53
Race 2
Ausure Regional
307m
X34
$1,700 - $530 - $400
5:52AM (AEST)
SnipesT: Ricky Brewer
77
Two Times EbonyT: Darren Wort
73
Dana SockT: Rodney Mcdonald
Scratched
Starburst LeoT: Darren Sultana
57
What No GravyT: Richard Griffiths
69
Toasty ToesT: Richard Griffiths
Scratched
Race 3
Ladbrokes Handicap
520m
X45
$1,600 - $500 - $390
6:20AM (AEST)
Prancing DivaT: Ricky Brewer
76
Ritza FlameT: Darren Wort
71
Declan HarpT: Angela Della Bosca
32
Scarred WarriorT: Jeremy Mcgrath
34
Premier GrantT: David Grant
57
Jack's RoadT: Darren Wort
61
Race 4
Ladbrokes Bet Ticker 1-3 Wins
307m
5F
$1,500 - $460 - $350
6:37AM (AEST)
Sweet MarieT: Robert Littlefield
51
Won't Win LarsonT: Peter Parker
Scratched
Wood BurnT: Bradley O'Neil
Scratched
Her DestinyT: Ricky Brewer
56
Doonside ShadowT: Darren Northey
79
Zipping CharityT: Ricky Brewer
50
Ritza RunnerT: Darren Wort
66
Race 5
Discounted Race Sponsorships Available
618m
5
$1,500 - $460 - $350
6:52AM (AEST)
Mount HopeT: Errol Hughes
53
Cool BourbskiT: Ross Davidson
62
Happy Go LuckyT: Mark Swift
53
Twice Is NiceT: Raymond Tyquin
45
Dark RainT: Robert Littlefield
28
Black Eye JackT: Alan Provest
55
Race 6
Fifty 8 George
307m
5
$1,500 - $460 - $350
7:16AM (AEST)
Miss IrwinT: Steven Cummins
93
Too BiasT: Merle Clarke
68
Audi HerreraT: Ricky Brewer
89
Hip Hop MotionT: Steven Cummins
62
AlabanaT: Gregory Mcalister
Scratched
Millie MayT: Raymond Stevenson
78
Hold UpT: Darren Sultana
67
Banjo BewareT: Clifford Rushworth
69
Hefty RoyaleT: Darren Wort
82
Start The ClockT: Ricky Brewer
Scratched
Race 7
Bathurst Rsl Club
450m
5
$1,500 - $460 - $350
7:41AM (AEST)
Set To RuleT: Darren Wort
74
Myrniong MasterT: Bradley O'Neil
66
Mr. HeroT: Ronald Seymour
43
Zipping WreckT: Martin Hallinan
Scratched
Hammer FootT: Errol Hughes
65
Tricky ShacobyT: Darren Northey
54
Movealong WinonaT: Stephen Gardiner
72
Maximum ZealT: Darren Sultana
57
Barefoot LegendT: Richard Griffiths
29
Toe TaggerT: Sarah Hopkins
Scratched
Race 8
Grnsw 5th Grade Series Final
520m
5F
$5,000 - $1,100 - $600
7:58AM (AEST)
Thin LittleT: Garry Sheather
42
ZarmayT: Peter Barnes
69
Special BlendT: Ashley Dwyer
60
Movealong XeniaT: Stephen Gardiner
43
Ritza JanelleT: Darren Wort
54
Fake Fake FakeT: Matthew Murphy
60
Cracker NightT: Ashley Dwyer
54
We Fix PipesT: Alan Provest
66
Sweet MarieT: Robert Littlefield
Scratched
Scarred WarriorT: Jeremy Mcgrath
Scratched
Race 9
Ladbrokes Blended Multi 1-3 Wins
307m
5F
$1,500 - $460 - $350
8:17AM (AEST)
Mulberry MegT: Ian Bonham
49
Ever HopefulT: William O'Neil
58
Urana DreamT: Ricky Brewer
68
Zulu HeartT: Derek Kerr
84
Silky GrantT: Elizabeth Grant
41
Dam DreamingT: Cherryl Bradley
67
Wishing LuckT: Peter Parker
Scratched
Race 10
Zipping Garth @ Stud 1-3 Wins
307m
5F
$1,500 - $460 - $350
8:41AM (AEST)
Zipping SpookT: Martin Hallinan
Scratched
Left Turn ClydeT: Sarah Hopkins
Scratched
Dana RubyT: Rodney Mcdonald
51
Forgot To AskT: Alan Provest
53
Freddy On WaterT: Colin Bradley
70
Urana Meat LoafT: Ricky Brewer
78
Aussie SwiperT: Ricky Brewer
43